Kantarcı’ya yurtdışından övgü

Kantarcı’ya yurtdışından övgü

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 2 görüntüledi

Çaycuma’nın Almanya’daki kardeş kenti Lennesatadt’a giden öğretmen heyetini sıcak ilgiyle karşılayan Belediye Başkanı Stefan Hundt, Başkan Kantarcı’ya gönderdiği mesajda,  “Çaycuma’yı çok güzel bir kente çevirdin. Ve kendin de fark ediyorsun ki, yeni ve modern bir altyapısı olan bir şehirde yaşamaktan, insanlar mutluluk duyuyor” dedi.

Çaycuma’da görev yapan Nilgün Çelik, Şule Türkoğlu ve Ayşegül Oğul adlı öğretmenler, Çaycuma’nın Almanya’daki kardeş kenti Lennestadt’ı ziyaret etti. Geliştirdikleri “kardeş okul” projesinin ön görüşmeleri için Almanya’ya giden heyet, burada çok sıcak ilgiyle karşılandı. Lennestadt’ta her düzeydeki okulda inceleme yapan öğretmenlerin, gezilerinin bir bölümüne Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt da eşlik ederken, Lennestadt Belediyesi Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı ile belediye personeli Ayşe Nauman ziyaretin verimli geçmesi için büyük çaba harcadı. Çelik, Türkoğlu ve Oğul’un ziyareti Alman basınıyla yurtdışında baskı yapan Türk gazetelerinde de yer buldu. Proje kapsamında, ekim ayı içinde, bir Alman öğretmen heyetinin de Çaycuma’ya geleceği bildirildi.

MAALESEF BU İMKÂNLAR, ALMANYA’DA YOK

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın Çaycuma’ya ait özgün üretimlerden oluşan çeşitli hediyeler gönderdiği Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt, bir mesaj göndererek teşekkür etti. Hundt mesajında, “Sevgili Bülent, en içten, kalpten dileklerimi yollarken, şu andaki hava durumunu ekliyorum: Sağanak yağmur. Eminim ki sen bu havayı Karadeniz ikliminden iyi bilirsin” dedi. Mesajında Almanya ile Türkiye’deki yerel yönetim uygulamalarını da değerlendiren Hundt, “İnşaatlarımız hızla ilerliyor. Beraber çalıştığımız şirketlerin hem altyapıda, hem üstyapıda işleri çok yoğun. Bu bakımdan Belediye’nin hangi işi ihaleye vereceğini iyi düşünmesi gerekiyor. Senin imkân ve olanakların, bu konuda, bize göre daha esnek ve güzel. Maalesef bu imkânlar, bizde, Almanya’da yok” dedi.

İNSANLAR ÇAYCUMA’DA YAŞAMAKTAN MUTLULUK DUYUYOR

Hundt mesajında, “Çaycuma’yı çok güzel bir kente çevirdin. Ve kendin de fark ediyorsun ki, yeni ve modern bir altyapısı olan bir şehirde yaşamaktan insanlar mutluluk duyuyor. Ayrıca bir caddeye ‘Lennestdat Caddesi’ adını verdiğin için sana kalpten teşekkür ediyorum. Belediye meclisinden oy birliğiyle çıkan sonuç bizi çok etkiledi. Aynı şekilde ziyarette bulunan öğretmenler bizleri çok memnun etti. Bu vesileyle ‘Schützenfest’ yani kasabamızın ‘Atıclık ve Kasabayı Koruma Derneği’nin bayramına katılma fırsatı buldular. Galiba bu bayram Türkiye’de yok” şeklinde ifadelere de yer verdi. Başkan Hundt, mesajını, “Eşine benden ve Kerstin’den çok kalpten selamlarımı ilet lütfen. Her şey güzel ve gönlünüzce olsun. Kalpten selamlarımla” diyerek bitirdi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İtfaiyeden Seminer ve Tatbikat

25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik ve…

30.09.2014
Salı
Detaylar

Çaycuma yine pullarda

Çaycuma Belediyesinin ilçenin tanıtımını yapmak üzere ikinci kez bastırdığı pullar…

27.07.2018
Cuma
Detaylar

İtfaiyeden doğum günü sürprizi

Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, doğuştan epilepsi hastalığıyla ve kromozom fazlası…

13.10.2017
Cuma
Detaylar

Şampiyon Su İşleri

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği birimler arası futbol turnuvasında İtfaiye-Zabıta takımını 3-2…

19.01.2018
Cuma
Detaylar