Kantarcı’ya yurtdışından övgü

Kantarcı’ya yurtdışından övgü

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 416 görüntüledi

Çaycuma’nın Almanya’daki kardeş kenti Lennesatadt’a giden öğretmen heyetini sıcak ilgiyle karşılayan Belediye Başkanı Stefan Hundt, Başkan Kantarcı’ya gönderdiği mesajda,  “Çaycuma’yı çok güzel bir kente çevirdin. Ve kendin de fark ediyorsun ki, yeni ve modern bir altyapısı olan bir şehirde yaşamaktan, insanlar mutluluk duyuyor” dedi.

Çaycuma’da görev yapan Nilgün Çelik, Şule Türkoğlu ve Ayşegül Oğul adlı öğretmenler, Çaycuma’nın Almanya’daki kardeş kenti Lennestadt’ı ziyaret etti. Geliştirdikleri “kardeş okul” projesinin ön görüşmeleri için Almanya’ya giden heyet, burada çok sıcak ilgiyle karşılandı. Lennestadt’ta her düzeydeki okulda inceleme yapan öğretmenlerin, gezilerinin bir bölümüne Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt da eşlik ederken, Lennestadt Belediyesi Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı ile belediye personeli Ayşe Nauman ziyaretin verimli geçmesi için büyük çaba harcadı. Çelik, Türkoğlu ve Oğul’un ziyareti Alman basınıyla yurtdışında baskı yapan Türk gazetelerinde de yer buldu. Proje kapsamında, ekim ayı içinde, bir Alman öğretmen heyetinin de Çaycuma’ya geleceği bildirildi.

MAALESEF BU İMKÂNLAR, ALMANYA’DA YOK

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın Çaycuma’ya ait özgün üretimlerden oluşan çeşitli hediyeler gönderdiği Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt, bir mesaj göndererek teşekkür etti. Hundt mesajında, “Sevgili Bülent, en içten, kalpten dileklerimi yollarken, şu andaki hava durumunu ekliyorum: Sağanak yağmur. Eminim ki sen bu havayı Karadeniz ikliminden iyi bilirsin” dedi. Mesajında Almanya ile Türkiye’deki yerel yönetim uygulamalarını da değerlendiren Hundt, “İnşaatlarımız hızla ilerliyor. Beraber çalıştığımız şirketlerin hem altyapıda, hem üstyapıda işleri çok yoğun. Bu bakımdan Belediye’nin hangi işi ihaleye vereceğini iyi düşünmesi gerekiyor. Senin imkân ve olanakların, bu konuda, bize göre daha esnek ve güzel. Maalesef bu imkânlar, bizde, Almanya’da yok” dedi.

İNSANLAR ÇAYCUMA’DA YAŞAMAKTAN MUTLULUK DUYUYOR

Hundt mesajında, “Çaycuma’yı çok güzel bir kente çevirdin. Ve kendin de fark ediyorsun ki, yeni ve modern bir altyapısı olan bir şehirde yaşamaktan insanlar mutluluk duyuyor. Ayrıca bir caddeye ‘Lennestdat Caddesi’ adını verdiğin için sana kalpten teşekkür ediyorum. Belediye meclisinden oy birliğiyle çıkan sonuç bizi çok etkiledi. Aynı şekilde ziyarette bulunan öğretmenler bizleri çok memnun etti. Bu vesileyle ‘Schützenfest’ yani kasabamızın ‘Atıclık ve Kasabayı Koruma Derneği’nin bayramına katılma fırsatı buldular. Galiba bu bayram Türkiye’de yok” şeklinde ifadelere de yer verdi. Başkan Hundt, mesajını, “Eşine benden ve Kerstin’den çok kalpten selamlarımı ilet lütfen. Her şey güzel ve gönlünüzce olsun. Kalpten selamlarımla” diyerek bitirdi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi İlanı 20.08.2014

20.08.2014
Çarşamba
Detaylar

ZONGULDAK KIZILAY KAN MERKEZİNDEN

ZONGULDAK KIZILAY KAN MERKEZİ EKİBİ, BUGÜN SAAT 17:30’A KADAR ATATÜRK…

21.01.2022
Cuma
Detaylar

Pazaryeri kenarında Tesis Kurmaya Uygun…

Pazaryerinin hemen kenarında tüm Çaycuma halkına hizmet edecek, her türlü…

13.12.2017
Çarşamba
Detaylar

Park et, devam et!

Park et, devam et! Çaycuma Belediyesi “Bisiklet kenti” unvanının pekiştirecek…

17.08.2022
Çarşamba
Detaylar