OSB ile olan sorun çözüldü

OSB ile olan sorun çözüldü

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2022 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 219 görüntüledi
Çaycuma Belediyesinin ocak ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda belediyenin 2021 yıl çalışmalarını detaylarıyla anlatan Başkan Kantarcı, OSB ile aralarında mahkemeye intikal eden konunun görüşmeler yoluyla çözüldüğünü söyledi. Kantarcı: “Kentin iki önemli kurumunun sorunu karşılıklı anlayış çerçevesinde çok önemli”
Çaycuma Belediyesinin 2022 yılı ilk Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra daire amirleri ve belediye çalışanları katıldı. Çaycuma Belediyesi Çocuk Belediye Başkanı Eymen Egehan Karaman’ın da izlediği toplantıda Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 2021 yılı içerisinde yapılan çalışmaları meclis üyeleri ile detaylı şekilde paylaşırken, Organize Sanayi Bölgesi ile arıtma tesisine giden kolektör hattına ilişkin mahkemeye intikal eden sorunu görüşmeler yoluyla çözdüklerini söyledi.
UZLAŞI KÜLTÜRÜ EGEMEN OLDU. OSB İLE SORUN ÇÖZÜLDÜ
Çaycuma Belediyesinin 2022 yılı mali hesaplarını inceleyecek Denetim Komisyonu üyelerinin de seçildiği toplantıda, Çaycuma Huzurevi’nin talep ettiği arsanın tahsisi de onaylandı. Belediye Meclisinde görüşülen önemli konulardan birini de Çaycuma Belediyesi ve Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi arasında kolektör hattına ait davaların karşılıklı olarak sonlandırılmasına ilişkin protokol oluşturdu. Çaycuma Belediyesi ile Çaycuma OSB arasında atık su isale hattı nedeni ile çıkan itilaf hakkında konuşan Başkan Kantarcı, belediyenin kentin önemli kurumlarından biri olan Organize Sanayi Bölgesi ile davalı olmasının doğru olmadığını belirtti.
KENT İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR MESELEYİ KANGREN OLMAKTAN ÇIKARDIK
Kantarcı, “Bana verdiğiniz yetki üzerine yürüttüğüm temaslarla çok güzel bir sonuca ulaştık. Şimdi huzurunuza getirdiğimiz protokolü yaparak hem kentin iki önemli kurumu arasındaki itilafı ortadan kaldırdık, hem de kent için çok önemli bir meseleyi kangren olmaktan çıkardık. Oluşturduğumuz uzlaşı kültürü sayesinde bizden önce imzalanan yanlış bir protokol nedeniyle Çaycuma Belediyesinin olası zararının da önüne geçmiş olduk” dedi. Oy birliği ile kabul edilen protokolün, her iki tarafa hayırlı olmasını dileyen Başkan Kantarcı, sürecin olumlu şekilde yürütümünü sağlayan Organize Sanayi Bölgesi yönetimine de teşekkür etti.
TEŞEKKÜRLER ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Meclis toplantısında görüşülen bir diğer konu da, Ankara Büyükşehir Belediyesinden alınması düşünülen otobüs oldu. Başkan Kantarcı konuyla ilgili yaptığı bilgilendirmede, Çaycuma Belediyesinin CHP Genel Merkezi tarafından kardeşi ilan edilen Ankara Büyükşehir Belediyesi ile aralarındaki olumlu ilişkilerden söz etti. Geçtiğimiz haftalarda Ankara Büyükşehir Belediyesinden bir tır dolusu park bahçeler malzemesi geldiğini de belirten Başkan Kantarcı, “Bu malzemeleri bakımdan geçirdikten sonra kentin değişik yerlerine yerleştireceğiz. Güzel ilişkilerin ikinci adımı da otobüs oluşturuyor. Otobüsle ilgili müjdeyi de bugün aldık. Belediyeler bu tarz yardımları hibe olarak yapamıyor. Biz de sembolik bir ücret karşılığında satın aldık. Bundan sonra da Ankara Büyükşehir Belediyesi ile bu şekilde alışverişimiz olacak ve bunları sizlerle keyifle paylaşacağız. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İKİNCİ BİRLEŞİM 14 OCAK CUMA GÜNÜ
Toplantı, İnsan Kaynakları Müdürlüğünün “Kadro iptali ve ihdası”, “Sözleşmeli personelin 2022 yılı ücretlerinin belirlenmesi”, “Zabıta ve İtfaiye personelinin fazla çalışma ücretlerinin belirlenmesi” ve “Çaycuma Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliği” konularının görüşüleceği 2. birleşim tarihinin 14 Ocak Cuma günü saat 17.30 olarak belirlenmesinin ardından sona erdi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

ATATÜRK BULVARI TRAFİK DÜZENLEMESİ HAKKINDA…

  İlçe merkezini Zonguldak-Bartın karayoluna bağlayan Atatürk Bulvarı’nda, yapılması düşünülen…

09.06.2016
Perşembe
Detaylar

BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

ÇAYCUMA BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU TARAFINDAN, 30 MART ÇARŞAMBA…

29.03.2022
Salı
Detaylar

Vergi Borcunuzu Şimdi Yapılandırma Zamanı

06.08.2021
Cuma
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su Kesintisi İlanı Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru…

30.09.2023
Cumartesi
Detaylar