Sakatlar Derneğine yer tahsisi yapıldı

Sakatlar Derneğine yer tahsisi yapıldı

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2021 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 456 görüntüledi
     Çaycuma Belediyesi hem temsilcilik olarak kullanmaları, hem de kurslar düzenlenerek engellilere beceri kazandırmaları amacıyla Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesine yer tahsisi yaptı.
     Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’yı ziyaret ederek yer tahsisi talebinde bulundu. Şirin’in hem temsilcilik olarak kullanmak, hem de engellilere yönelik çeşitli beceri kursları açmak için yaptığı talep Başkan Kantarcı tarafından olumlu karşılandı ve belediyeye ait Arasta Çaycuma’da yer tahsisi yapıldı. Sakatlar Derneği gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından yeni yerinde faaliyetlerine başlayacak.
ŞİRİN: “TÜM ARKADAŞLARIMIZIN KOLAYCA ULAŞABİLECEĞİ, ÇOK GÜZEL BİR YER”
     Tahsisten duyduğu memnuniyeti paylaşan Dernek Başkanı Hüseyin Şirin, “Çaycuma engelli erişimi konusunda hep örnek gösterdiğimiz bir kent. Yaptığı çalışmalar ve engelli haklarına verdiği önem nedeniyle camiamızın sevilen ismi haline gelene Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ricamızı kırmadı, bize, tüm arkadaşlarımızın kolayca ulaşabileceği bir noktada, çok güzel bir yer tahsisi etti. Biz burada hem temsilcilik açarak faaliyetlerimizi yürüteceğiz, hem de İş-Kur ve Halk Eğitim’le işbirliği içinde engellilere yönelik kurslar açacağız. Yeni yerimiz Çaycuma’daki engelli vatandaşlarımızın buluşarak hayatın içine karıştığı bir nokta olacak. Çok mutluyum, Başkanıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.
KANTARCI: “ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN SOSYAL HAYATA KATILMALARININ ÖNÜNDEKİ BİR ENGELİ DE KALDIRMIŞ OLDUK”
     Konuyu değerlendiren Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı ise, “Hüseyin Başkanımın uzun zamandır yer talebi vardı. Uygun yer aradık ve sonunda bulduk. Başkanımla anlaştık, belediyemize ait Arasta Çaycuma’da Sakatlar Derneğine yer tahsis edeceğiz. Engelli vatandaşlarımız orada açılacak kurslarda üretimler yapacak. Sosyal hayatın içine girmekte zorlanan bu özel insanlarımız burada üreten yurttaş kimliği kazanacak. Yaptığımız özel düzenlemelerle, Çaycuma’da, kamusal hizmetlere erişmelerinin önündeki tüm engelleri kaldırdığımız engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmalarının önündeki bir engeli de böylece kaldırmış oluyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde böyle bir tahsisin yapılmış olmasını önemli buluyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

NAİL ÇOLAK’IN CENAZESİ

PERŞEMBE BELDESİ ŞEHLER KÖYÜ ALAGÖZLER MAHALLESİ’NDEN, MERHUM HACI ALİM VE…

28.04.2024
Pazar
Detaylar

Su Kesintisi İlanı

Su Kesintisi İlanı Su İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle…

21.05.2024
Salı
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası nedeniyle; Yeşiltepe Mahallesinin; Zincirlikuyu Caddesi ve Berberoğlu…

11.01.2023
Çarşamba
Detaylar

ZAHİRE KAYA’NIN CENAZESİ (06.11.2021)

İLÇENİN KARAMUSA KÖYÜ DEDELER MAHALLESİ’NDEN; MERHUM COŞKUN, YÜKSEL VE HANİFE…

06.11.2021
Cumartesi
Detaylar