Sakatlar Derneğine yer tahsisi yapıldı

Sakatlar Derneğine yer tahsisi yapıldı

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2021 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 425 görüntüledi
     Çaycuma Belediyesi hem temsilcilik olarak kullanmaları, hem de kurslar düzenlenerek engellilere beceri kazandırmaları amacıyla Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesine yer tahsisi yaptı.
     Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’yı ziyaret ederek yer tahsisi talebinde bulundu. Şirin’in hem temsilcilik olarak kullanmak, hem de engellilere yönelik çeşitli beceri kursları açmak için yaptığı talep Başkan Kantarcı tarafından olumlu karşılandı ve belediyeye ait Arasta Çaycuma’da yer tahsisi yapıldı. Sakatlar Derneği gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından yeni yerinde faaliyetlerine başlayacak.
ŞİRİN: “TÜM ARKADAŞLARIMIZIN KOLAYCA ULAŞABİLECEĞİ, ÇOK GÜZEL BİR YER”
     Tahsisten duyduğu memnuniyeti paylaşan Dernek Başkanı Hüseyin Şirin, “Çaycuma engelli erişimi konusunda hep örnek gösterdiğimiz bir kent. Yaptığı çalışmalar ve engelli haklarına verdiği önem nedeniyle camiamızın sevilen ismi haline gelene Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ricamızı kırmadı, bize, tüm arkadaşlarımızın kolayca ulaşabileceği bir noktada, çok güzel bir yer tahsisi etti. Biz burada hem temsilcilik açarak faaliyetlerimizi yürüteceğiz, hem de İş-Kur ve Halk Eğitim’le işbirliği içinde engellilere yönelik kurslar açacağız. Yeni yerimiz Çaycuma’daki engelli vatandaşlarımızın buluşarak hayatın içine karıştığı bir nokta olacak. Çok mutluyum, Başkanıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.
KANTARCI: “ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN SOSYAL HAYATA KATILMALARININ ÖNÜNDEKİ BİR ENGELİ DE KALDIRMIŞ OLDUK”
     Konuyu değerlendiren Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı ise, “Hüseyin Başkanımın uzun zamandır yer talebi vardı. Uygun yer aradık ve sonunda bulduk. Başkanımla anlaştık, belediyemize ait Arasta Çaycuma’da Sakatlar Derneğine yer tahsis edeceğiz. Engelli vatandaşlarımız orada açılacak kurslarda üretimler yapacak. Sosyal hayatın içine girmekte zorlanan bu özel insanlarımız burada üreten yurttaş kimliği kazanacak. Yaptığımız özel düzenlemelerle, Çaycuma’da, kamusal hizmetlere erişmelerinin önündeki tüm engelleri kaldırdığımız engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmalarının önündeki bir engeli de böylece kaldırmış oluyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde böyle bir tahsisin yapılmış olmasını önemli buluyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

ALİ İHSAN UZAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN KIŞLA KÖYÜ’NDEN; CANSU VE GÖKHAN UZAN’IN BABALARI, ERTUĞRUL, HAYRİYE…

31.12.2021
Cuma
Detaylar

HERKESE, HER BÖLGEYE EŞİT HİZMET…

Çaycuma Belediyesinin İstasyon Mahallesinde sürdürdüğü altyapı düzenleme çalışmalarında Tan Sokak’a,…

28.08.2020
Cuma
Detaylar

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı,…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycumalıların yarısı yol katkı payını…

28.01.2020
Salı
Detaylar

PAKİZE MUSLU’NUN CENAZESİ

İLÇEMİZ YOLGEÇEN KÖYÜ’NDEN, KEZBAN VE AHMET MUSLU’NUN KIZLARI, HANIM, ADNAN…

27.09.2023
Çarşamba
Detaylar