Şampiyon sporcular yetiştireceğiz

Şampiyon sporcular yetiştireceğiz

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2022 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 722 görüntüledi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Çalışan Gazeteciler Günü’nün kutlamak için bir araya geldiği basın mensuplarına yapımı tamamlanan Atatürk Spor Merkezi’ni gezdirdi. İçinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunan tesis hakkında gazetecilere bilgi veren Kantarcı, “En büyük hayalim buralardan Türkiye çapından başarılı sporcular yetişmesi” dedi.
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çaycuma’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yapımı yeni tamamlanan Çaycuma Belediyesi Atatürk Spor Merkezi’nde buluştuğu gazetecilere içinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunan tesisi gezdirerek bilgi veren Kantarcı, en büyük hayallerinden birinin gerçek olduğunu söyledi.
HAVUZ KISMINI TAMAMEN BİTİRDİK
Tesisin fitness salonu, sauna-spa, kafeterya ve yüzme havuzu olmak üzere 4 ana bölümden oluştuğunu söyleyen Kantarcı, “Birlikte işletmeye de son derece elverişli bu tesislerin dördünü de ayrı ayrı işletilebilecek şekilde tasarlandık. Örneğin saunaya gelen kişinin tuvalet ya da soyunma için başka bir yere gitmesi gerekmiyor. Bir hafta içinde kartlı bir yazılım sistemi devreye girecek ve vatandaşlarımızın isteğine göre değişik aboneliklerde hizmet verilecek. Havuz kısmını tamamen bitirdik, epeydir suyu ısıtılıyor, denemeler yapılıyor. İşletme sırasında bir sorun yaşamak istemiyoruz çünkü. Sauna ve fitness bölümünde de inşaat işlerini bitirdik, oraları işletmecinin kendi isteğine göre düzenleme yapabileceği hale getirdik. Buraların ihalesini yaptık ama giren olmadı. Görüşmelerimiz sürüyor, gelip bakanlar var belki onlarla anlaşma olur, olmazsa da bu tesisi bu kadar yapan belediye olarak gerisini de yapacağız” dedi.
ÇAYCUMA HALKI BURANIN KIYMETİNİ BİLECEK VE BURASI CIVIL CIVIL OLACAK
Kiralama bedellerini çok uygun tuttuklarını söyleyen Başkan Kantarcı, “İşletmenin sembolik de olsa bir ücreti olması lazım. Havuzun ısıtması, bakımı, elektriği epey bir yekûn tutuyor. Tek isteğimiz işletmecinin burada para kazanması ve halka güzel hizmet vermesi. Bu fitness salonu ve sauna için de geçerli. Tabi günümüzde ekonomik sıkıntılar var, bir de Çaycuma’da bu ölçekte bir tesisin olacağı kimsenin aklına gelmiyor. Burayı gezenler Çaycuma’ya 10 numara büyük diyor. Ama ben inanıyorum ki Çaycuma halkı bunun kıymetini bilecek ve burası önümüzdeki günlerde cıvıl cıvıl olacak. Bugünün parasıyla belki 30 milyona yapılmayacak tesisten bir gelir beklentimiz yok, Çaycuma halkının ve bölge halkının buradan yararlanmasını istiyoruz. En büyük hayalimiz de buralardan Türkiye çapından başarılı sporcular yetişmesi. Düşünsenize bir Türkiye yüzme şampiyonunun Çaycuma’dan çıktığını. Muhteşem bir şey. Belediye Başkanı olurken en büyük hayallerimden birini bu spor tesisleri, diğerini de deneme bilim merkezi oluşturuyordu. Deneme bilim merkezi ile ilgili sponsoru henüz bulamadık, ekonomik şartlar şu sıralar çok uygun değil. İnşallah onu da yaparsam gözlerim açık gitmez, çünkü o da bambaşka ulvi bir proje” diyerek açıklamalarını sürdürdü.
ÇAYBEL OLMASAYDI BU TESİSLERİ YAPAMAZDIK
Tesisin Türkiye’nin 5 yıldızlı, 7 yıldızlı tesislerinden hiçbir eksiği olmadığını söyleyen Kantarcı, açıklamalarına, “Biliyorsunuz bizim ihalelerimize pek müteahhitler rağbet etmiyor. Daha doğrusu Zonguldak bölgesinde müteahhitlerde sıkıntı var, biliyorsunuz belediye binası neredeyse yarım kalacaktı. Burası da aynı tehlikeyi yaşadı. Kaba inşaatını zar zor yaptırdık. İşte belediyemizin şirketi ÇAYBEL, iyi ki kurulmuş. O olmasa biz buraları tamamlayamazdık. Ben arkadaşlarımın hepsine, emeği geçenlerin hepsine çok teşekkür ediyorum. Burada on numara işçilik ve malzeme kullanıldı. Tabii şunu da söyleyelim bu gördüğünüz seramikler de Yurtbay Seramik’in Çaycuma’ya hediyesidir onlara da teşekkür ediyoruz” diyerek devam etti.
DÜZENLEMELER TAMAMLANDIĞINDA HAVUZUN ÖNÜNDE ÇOK BÜYÜK BİR MEYDAN OLACAK
Tesisin önemli özelliklerinden birinin de üzerinde gezilebilmesi olduğunu söyleyen Kantarcı, “Üstü aynı tribün gibi. Buranın önünde, seddeye kadar olan kısmı bir meydana dönüştürüyoruz. Burada binlerce kişinin katılabileceği organizasyonlar yapılacak. Tam karşıda bir sahne oluşturacağız. Düzenlemeler tamamlandığında çok büyük bir meydan olacak burası, insanların sosyalleştiği, hoş bir şekilde vakit geçirebildiği, kendi kendilerine müzik yapıp, ders çalışabildiği bir yer olacak. Mevcut köprülerle, yaya köprüsü arasında sedde üzerinde 30 metre genişliğinde yol var. Buralarda çok işimiz var, İnşallah iki yıl içinde tamamlayacağız. Buralar bittiğinde inanılmaz güzel bir ortam olacak. Burada başka bir konseptte Yaşam Park’ın benzerleri olacak” dedi. Başkan Kantarcı günün anısına birer hediye paketi sunduğu basın mensupları ile bir de öğle yemeği yiyerek Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye Başkanlığından

Lütfen Dikkat Yeni Mahalle Yemen Sokak ile Sarıkaş Yaya Köprüsü…

15.12.2022
Perşembe
Detaylar

Onun değerlerini yaşamımızın parçası haline…

Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Mevlit Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda,…

08.11.2019
Cuma
Detaylar

Prof. Dr. Deniz Gökçe Çaycumalılarla…

Çaycuma Belediyesi, Ticaret Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın…

14.02.2015
Cumartesi
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Lozan…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Lozan Antlaşması’nın 97. yılı nedeniyle yaptığı…

24.07.2020
Cuma
Detaylar