Çarşı Esnafından Başkan Kantarcı’ya Ziyaret

Çarşı Esnafından Başkan Kantarcı’ya Ziyaret

Yayınlanma Tarihi: 24.06.2014 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 74 görüntüledi

Başkan Kantarcı Çarşı Merkezinde yapmak istedikleri projeleri esnaflara anlattı.

Çaycuma ilçe merkezindeki esnaflar Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı ziyaret ederek sorunlarını dile getirdiler.

Başkan Kantarcı’ya çiçek taktim eden esnaflar, Pazar Yerinin ilçe merkezinden taşınıp taşınmayacağını sordular.

Başkan Kantarcı ise böyle bir kararın alınmadığını, alınacak her kararda da vatandaşlara sorulacağını ifade ederek; “Alınacak her kararda sizlere danışarak, halkın genel eğilimi doğrultusunda karar verilecektir. Kimse korkmasın, hiçbir emrivaki olmayacak. Ben yaptım olmayacak. Oldubittiler ve emrivakiler olmayacak. Konuşacağız tartışacağız, en doğrusunu bulacağız. Sonuçta herkesin istediği olmayabilir. Ama genel doğruyu bulacağız. Bu konunun ilk örneğini belediye binasının yerinin tespit edilmesi konusunda başlattık. İnternetten anket yapıyoruz. Bu sadece internet anketi olarak değil, belediyenin önüne de bir sandık koyacağız. Halkın genel eğilimini dikkate alacağız. Tabi nihai kararı Belediye Meclisi verecek. Halkın görüşleri ve eğilimleri doğrultusunda karar mercii tabiî ki Belediye Meclisidir. Burada amaç demokrat ve katılımcı bir belediye örneği göstermek. Asıl amacımız Çaycuma’yı gelişen, mutlu, refahı ve ekonomisi iyi olan bir memleket haline getirmek.” dedi.

Esnaflar da Pazar yerinin ilçe merkezinden taşınması halinde ekonomik olarak sıkıntı çekeceklerini dile getirdiler. Bunu üzerine Başkan Kantarcı, ilçe merkezinin eski çarşı olarak tabir edildiğini bu merkezin canlılığını artırmak için çalışacaklarını ifade ederek; “Çaycuma’da 50 senedir Pazar yeri sorunu var. Çaycuma’nın büyük ve merkezi bir Pazar yerine ihtiyacı var. Çaycuma pazarı Filyos Vadisi bölgesine hizmet eden ticaret ve cazibe merkezi olmalı. Küçük düşünmememiz lazım.
Ancak şuandaki mevcut pazaryerini alelacele kimseye sormadan herhangi bir şekilde değiştirmek gibi bir niyetim yok. Ancak şuandaki halinden de ben memnun değilim. Bunu değiştirmek için konuşacağız, araştıracağız ondan sonra karar vereceğiz.
Şuan ihale alan firma düğün salonu ile halı saha arasındaki 2 bin metre kare alanı değerlendiriyor. Ancak bizim hedefimizdeki Pazar yeri 2 bin metrekareye sığmaz. Oraya Pazar yeri geçecek diye bir kararımız da yok.” dedi.

KANTARCI, ÇARŞI MERKEZİ İÇİN DÜŞÜNCELERİNİ SÖYLEDİ

Başkan Kantarcı, çarşı merkezi için yapmak istediklerini şöyle dile getirdi; “Çarşı olarak tabir ettiğimiz yer Çaycuma’nın tarihi merkezi. Ben buranın ölmesine müsaade etmem. Bu bölgeyi tamamen yaya bölgesi yapacağız. Çaycuma araçların işgali altında. Çaycuma’nın merkezinde pazaryeri değil daimi ticaret merkezi olacak. Haftanın 7 günü hareket olacak. Ankara’nın Sakarya Caddesi gibi. İnsanların çocuklarını ellerinden bırakabileceği, araçların dolaşmayacağı, ancak mekik diye tabir ettiğimiz mini tren gezecek. Ayrıca çevre yolu olacak. İnanıyorum ki Çaycuma güzel bir yer olacak. Ekonomi olarak da görsel olarak da daha canlı olacak. Biz yapmak istediklerimizi anlatıyoruz. Bu konuları tartışalım ve beraber karar verelim.”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fayton yola çıktı

Çaycuma Belediyesi maden ocaklarında taşımacılık yapılan faytonlarla gezinti yapılmasını sağlayacak…

25.05.2017
Perşembe
Detaylar

NİSAN 2024 MECLİS GÜNDEMİ

03.04.2024
Çarşamba
Detaylar

İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN

16.11.2022
Çarşamba
Detaylar

Su Kesintisi İlanı

Su Kesintisi İlanı Su İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle…

19.05.2024
Pazar
Detaylar