İnsanlık onun değerlerine sarılmadan selamete eremez

İnsanlık onun değerlerine sarılmadan selamete eremez

Yayınlanma Tarihi: 17.10.2021 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 158 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Mevlit Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Sevgili peygamberimiz, kul hakkı yememek, haktan hukuktan ayrılmamak, adalet sahibi olmak gibi çok değerli değerlerin üzerine kurulan yüce dinimizi insanlığa tebliğ ederek, insanlığın zamandan münezzeh olarak yaşadığı sorunları, hangi değerlere sarılarak aşabileceğinin yolunu gösterdi” dedi.

 

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Mevlit Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Alemlere rahmet olarak inen sevgili Peygamberimizin dünyayı teşrifini müjdeleyen mübarek Mevlit Kandili’ni kutluyoruz. Fahr-i Alem efendimiz her zaman güçlünün değil haklının, ezenin değil ezilenin, yoksulun, yetimin, yolda kalmışın yanında oldu. Bir tevazu abidesi olarak gösterişten, kibirden hep uzak durdu. O eşitlikten yana tavrı, farklı inançlara olan hoşgörüsü ve alçak gönüllüğü ile insanlığa örnek oldu. En zor koşullarda bile doğruluktan sapmadı, yalanı, riyayı, hileyi lanetledi” dedi.

 

SORUNLARI HANGİ DEĞERLERE SARILARAK AŞABİLECEĞİMİZİN YOLUNU GÖSTERDİ

 

İçinde yaşanan günlerde, yalnızca İslam aleminin değil, tüm dünya insanlığının, onun manevi önderliğine, birleştirici kişiliğine, adalet ve ahlak anlayışına büyük ihtiyaç duyduğunu söyleyen Kantarcı, “O, kul hakkı yememek, haktan hukuktan ayrılmamak, adalet sahibi olmak gibi çok değerli değerlerin üzerine kurulan yüce dinimizi insanlığa tebliğ ederek, insanlığın zamandan münezzeh olarak yaşadığı sorunları, hangi değerlere sarılarak aşabileceğinin yolunu gösterdi. Dini, dli, ırkı, ten rengi ayırmadan insanları yaratandan dolayı sevenler olarak biliyoruz ki, insanlığın, onun, sevgi, saygı, hoşgörü, doğruluk, dürüstlük, adalet ve hakkaniyet gibi değerlerine sarılmadan kurtuluşa ermesi mümkün değildir” diyerek mesajını sürdürdü.

 

YÜCE ALLAH’TAN HER TÜRLÜ BELADAN TÜM İNSANLIĞI KURTARMASINI NİYAZ EDİYORUM

 

Kantarcı mesajını, “Yüce Allah’tan on sekiz bin aleme rahmet olarak gönderdiği ve ‘Sen olmasan kainatı yaratmazdım” dediği sevgili peygamberimizi dünyaya müjdelediği bu yüce günün hürmetine, karşı karşıya kaldığımız her türlü doğal afet, salgın hastalık, savaş, şiddet gibi beladan tüm insanlığı kurtarmasını niyaz ediyorum. Huzur ve mutluluk içinde yaşamaları için geceli gündüzlü çalıştığımız aziz Çaycumalılar ve Zonguldaklı hemşerilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Mevlit Kandilini kutlyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum ” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Artık Cenaze Hizmetleri Ücretsiz

Çaycuma Belediyesi bünyesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde Mezarlıklar Birimi…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

SEMİH PALAZ’IN CENAZESİ

PERŞEMBE BELDESİ ŞENKÖY KÖYÜ PALAZOĞLU MAHALLESİ’NDEN, ÖMER PALAZ’IN OĞLU SEKA…

12.09.2023
Salı
Detaylar

NEDİME ERGÜN’ÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ YAKADEMİRCİLER KÖYÜ UZUNLAR MAHALLESİ’NDEN, HATİCE, GÜLTEN, GÜLCAN VE HÜSEYİN…

21.06.2023
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma Belediyesi’nden Sineklerle Mücadele

Çaycuma Belediyesi yaz aylarında halk sağlığını tehdit eden sivrisinekle mücadele…

29.06.2014
Pazar
Detaylar