Seka Konuk Evi

Adres: Yeni Mahalle Çaycuma Belediyesi Sosyal Tesisleri Küme Evler No:1 Çaycuma/ZONGULDAK

Tarihçe

SEKA kâğıt fabrikasının ilçemizin gelişimindeki rolü çok büyüktür. 1970 yılında hizmete alınan fabrika, bugünkü modern Çaycuma’nın temellerini de atmıştır.
SEKA, fabrikasıyla yarattığı istihdamla sunduğu ekonomik katkının yanı sıra, sosyal tesisleri ile de ilçemizin sosyal-kültürel gelişiminde büyük rol oynamış, tümüyle bir kır toplumundan oluşan olan Çaycuma’mızın, bir sanayi toplumu haline gelmesini sağlamıştır.
SEKA Çaycuma Fabrikası, Özelleştirme İdaresi Başkanlığının19.06.2003 tarihli kararıyla bir şirkete satılmış, uhdesinde bulunan sosyal tesislerse Belediyemize devredilmiştir.
O tarihteki Belediye Meclis kararlarıyla tesislerin içinde önceden lojman olarak kullanılan yapılar; öğrenci yurdu, okul, huzurevi gibi amaçlar için kullanılmak üzere kimi kamu kurumlarına devredilmiş,  sadece sosyal bina Belediyemizin kullanımında kalmıştır.
Kentin sosyal hayatında son derece önemli yeri bulunan ve bir sosyal merkez olma özelliği taşıyan sosyal bina, metruk haldeyken, 2014 yılı sonrasında Çaycuma Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla, aslına uygun olarak restore edilerek Çaycumalıların hizmetine sunulmuştur.
Sosyal binamız, lokali, restoranı, 24 odalı misafirhanesi, açık çay ve düğün bahçeleriyle bir kompleks oluşturmaktadır.
Herkesin hatırasında yer tutmuş kentsel miras, tıpkı geçmişte olduğu gibi, bugün de, bir sosyal merkez olarak halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Genel Görünüm

Oda Görünüm

Restoranımız

Lokalimiz