TEŞEKKÜR MESAJI

TEŞEKKÜR MESAJI

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2021 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 311 görüntüledi
          Lennestadt önceki dönem Belediye Başkanı aziz dostum Stefan Hundt değerli eşi Kerstin ile birlikte, 11-14 Kasım tarihleri arasında ilçemizi ziyaret etti. Havalimanında karşılanışından uğurlanışına kadar geçen her anda, bölge insanının gösterdiği konukseverlik ve sıcak ilgi onları çok mutlu etti. 11 Kasım Perşembe günü kendisine bir sürpriz olarak gerçekleştirdiğimiz Fahri Hemşehrilik Beratı Sunum Töreni, kusursuz bir organizasyon başarısı ile gerçekleşirken siyasi partilerimizin değerli ilçe başkanlarının, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerimizin, sivil toplum örgütlerimizin güzide temsilcilerinin, kent konseyimizin, muhtarlarımızın, belediyemizin daire amirlerinin salonda büyük ekseriyetle yer alması, birlik ve beraberliğimizi gösteren muhteşem bir fotoğraf oldu.
BÖLGEMİZ, İNSANI VE KÜLTÜREL GELİŞİMİYLE DE KONUKLARIMIZI BÜYÜLEDİ
          Akşam saatlerinde açılışını yaptığımız Zonguldak Fotoğraf Derneği fotoğraf sergisi ve sonrasındaki BEÜ Devlet Konservatuarı Çok Sesli Koro ve Akademik Orkestra konseri hem katılım, hem de niteliğiyle Çaycuma’nın aynı zamanda bir kültür kenti olduğunu da gösterdi. Değerli misafirlerimizin de kendini çok mutlu hissettiği etkinlikler dini, dili, ırkı ne olursa olsun hepimizi sanatın ortak paydasında birleştiren evrensel birer kültür şenliğiydi. Doğal, tarihsel varlıklarıyla göz kamaştırıcı zenginlikler taşıyan bölgemiz, insanı ve kültürel gelişimiyle de konuklarımızı büyüledi. Gösterdikleri muhteşem performansla her alanda yüzümüzü ağartan bu toprakların güzel insanlarına nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.
BÖYLE DOSTLAR KAZANMIŞ OLMAYI SON DERECE ÖNEMSİYORUM
          Stefan Hundt ve eşi Kerstin bölgemizin tarihsel ve doğal güzelliklerini detaylarıyla tanıma fırsatı bulduğu gezi sonrasında, sıkı bir hayranı olarak geldikleri Çaycuma’dan Türkiye’nin gayrı resmi elçisi olarak döndü. Tüm dünyada ülkemizin itibarının düşürülmesi için kampanyalar yürütüldüğü bir dönemde, kendine ulaşan her Türk insanına gönül kapısını sonuna kadar açacak dostlar kazanmış olmayı son derece önemsiyorum. Farklı kültürlerin birbirleriyle kaynaşarak insani değerler ve ortak dünya ideali etrafında buluşması insanlığın geleceği açısından da önem taşıyor. Dünya barışı için mücadeleyi yaşamının merkezine koyan aziz dostum Stefan’ın, bu gezi sonrasında, çalışmalarını, çok daha büyük bir moral ve şevkle sürdüreceğini büyük bir içtenlikle dile getirmesi beni çok umutlandırıyor.
ÇAYCUMALILAR OLMAK ÜZERE TÜM BÖLGE HALKINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
          Bu gezinin bu kadar yüksek verimle geçmesinde, başta belediye personelimiz olmak üzere pek çok insanın payı var. Lennestadt Uyum Meclisi Başkanı sevgili kardeşim Nedim Kalembaşı Almanya’dan gelerek, gezi boyunca, yanımızda oldu. Kardeş kent ilişkisinin başlamasından bugünlere taşınmasına kadar her aşamasında emek harcayan değerli hemşehrime her zaman müteşekkirim. Misafirlerimizin ülkemizde kaldığı beş gün boyunca konukseverliğin, hemşeri dayanışmasının en güzel örneklerini sunan başta ve sevgili Çaycumalılar olmak üzere tüm bölge halkına şükranlarımı sunuyor, onlarla aynı havayı soluyor olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kent Konseyi’nden Engellilere Tekerlekli Sandalye

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile Çaycuma Kent Konseyi Engelliler Meclisi…

27.05.2015
Çarşamba
Detaylar

ŞEHRİYE TUPCU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN DERELİ KÖYÜ’NDEN; FATMA, ŞENNUR, MAKSUDE VE MAKSUT TUPCU’NUN ANNELERİ,…

16.04.2022
Cumartesi
Detaylar

ÇAYBEL, Çaycuma Belediyesi’ne yeni araçlar…

Şubat ayında meclis kararıyla Belediye bünyesine kazandırılan ÇAYBEL İmar İnşaat…

05.05.2015
Salı
Detaylar

MUHİTTİN KORKMAZ’IN CENAZESİ

YENİCE EŞRAFINDAN, KADİR VE ZİYA KORKMAZ’IN BABALARI, NACİYE KORKMAZ’IN EŞİ…

06.06.2023
Salı
Detaylar