Dört Kadın, Bir Sanat Sergisi

Dört Kadın, Bir Sanat Sergisi

Yayınlanma Tarihi: 06.07.2021 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 19 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri ‘Dört Kadın Bir Sanat’ isimli kişisel resim sergisi açıldı.

 

Nigar Malçık, Nilgün Özyurt, Nerdin Ata ve Özlem Tülübaş’ın eserlerinden oluşan sergiye Çaycuma Belediye Başkanı  Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk , TSO Başkan Yardımcısı Serhat Dereli ve yönetim kurulu üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayla Kalaycı,Türkiye Emekliler Derneği Çaycuma Şubesi Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, ADD Şubesi Başkanı Ela Mantarlı Kurt, belediye  meclis üyeleri de katılarak destek verdi.

 

Derepark’daki serginin açılış kurdelesini kesmeden önce konuşan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı; “Arkadaşlarımız sayesinde sanatçılar sokağı olmaya aday bir yerdeyiz. Amatör olarak yıllardan beri göz nuru döken değerli hemşerimizin ve 4 kadınımızın sergisine hoş geldiniz diyorum. Çaycuma sadece yeşil alanları, yolları, yapıları ile anılmasın, sanat  merkezi de olması da lazım. Bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor. Çocuklarımız, gençlerimiz, her yaştan insanın el becerilerini geliştirmelerini ve bu becerilerimi sergilemeleri , hatta maddi olarak da  karşılığını elde etmelerini en büyük arzumuz olarak görüyoruz.  Yan taraftaki Arasta’mızda bu amaçla yapıldı. Katılan, destek veren herkese teşekkür ediyorum”diye konuştu. Açılıştan sonra 4 kadının birbirinden değerli eserlerinden oluşan sergi gezildi. Sergi 3 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye Önlem Aldı, Olası Taşkın…

Teyakkuz haline geçen Çaycuma Belediyesi, yoğun çaba sarf ederek Belediye…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

Birincilik Ödülü Çeşmeli’nin

Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması’na katılan 114 proje arasında,…

28.03.2016
Pazartesi
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Biliyoruz ki Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyet özgür, bağımsız birey yaratmaktır. Cumhuriyet,…

28.10.2015
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma’yı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği

Her ne kadar Salnamelerde Çaycuma’nın 1303/1883 tarihinde “Çarşamba Divanı” adıyla…

24.11.2021
Çarşamba
Detaylar