Dört Kadın, Bir Sanat Sergisi

Dört Kadın, Bir Sanat Sergisi

Yayınlanma Tarihi: 06.07.2021 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 98 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri ‘Dört Kadın Bir Sanat’ isimli kişisel resim sergisi açıldı.

 

Nigar Malçık, Nilgün Özyurt, Nerdin Ata ve Özlem Tülübaş’ın eserlerinden oluşan sergiye Çaycuma Belediye Başkanı  Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk , TSO Başkan Yardımcısı Serhat Dereli ve yönetim kurulu üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayla Kalaycı,Türkiye Emekliler Derneği Çaycuma Şubesi Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, ADD Şubesi Başkanı Ela Mantarlı Kurt, belediye  meclis üyeleri de katılarak destek verdi.

 

Derepark’daki serginin açılış kurdelesini kesmeden önce konuşan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı; “Arkadaşlarımız sayesinde sanatçılar sokağı olmaya aday bir yerdeyiz. Amatör olarak yıllardan beri göz nuru döken değerli hemşerimizin ve 4 kadınımızın sergisine hoş geldiniz diyorum. Çaycuma sadece yeşil alanları, yolları, yapıları ile anılmasın, sanat  merkezi de olması da lazım. Bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor. Çocuklarımız, gençlerimiz, her yaştan insanın el becerilerini geliştirmelerini ve bu becerilerimi sergilemeleri , hatta maddi olarak da  karşılığını elde etmelerini en büyük arzumuz olarak görüyoruz.  Yan taraftaki Arasta’mızda bu amaçla yapıldı. Katılan, destek veren herkese teşekkür ediyorum”diye konuştu. Açılıştan sonra 4 kadının birbirinden değerli eserlerinden oluşan sergi gezildi. Sergi 3 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Başkandan vefa plaketi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 6. Çaycumalılar buluşuyor etkinlikleri içinde kentin…

09.05.2022
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma Belediyesi, Terminal Servisini Başlattı

Çaycuma Belediye Terminal Tesislerindeki 4 şehirlerarası otobüs firması yıllardır sürdürdükleri…

15.07.2014
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesi Kasım 2014 Meclis Toplantısı

Çaycuma Belediyesi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20’nci maddesine istinaden Kasım…

04.11.2014
Salı
Detaylar

Kolokyum programı belli oldu

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği Çaycuma Bilim Merkezi Mimari Proje Yarışması ödül…

11.08.2016
Perşembe
Detaylar