Örnek personel

Daha önce otobüste unutulan ve içinde 10 bin liradan fazla para bulunan çantayı sahibine iade eden Çaycuma Belediyesi otobüs şoförü Zafer Yıldırım, bu kez de, içinde yüklü miktarda para bulunan bir çantayı sahibine ulaştırdı.

Çaycuma Belediyesi Otobüs İşletmesinde (ÇOMBÜS) otobüs şoförü olarak görev yapan Zafer Yıldırım, örnek personel olarak Çaycuma Belediyesinin gururu oldu. Daha önce otobüste unutulan ve içinde 10 bin liradan fazla para bulunan çantayı sahibine ulaştıran Yıldırım, bu kez de, Recep Özdemir adlı bir vatandaş tarafından otobüste unutulan bir çantanın, başkasının eline geçmek üzereyken sahibine ulaşmasını sağladı. Yıldırım’ın dikkati sayesinde sahibine iade edilen çantada, Özdemir’in yeni aldığı bir aylık maaşının yanı sıra birçok kredi kartıyla kimlik kartı da bulunuyordu.

BİR PAKET SİGARA TEKLİFİMİ DAHİ KABUL ETMEDİ

Çaycuma Belediyesine bir teşekkür ziyareti yapan çanta sahibi Recep Özdemir, “Organize Sanayi Bölgesi’nde bir sandalye fabrikasında çalışıyorum. O gün gece vardiyasından çıktım, bankamatikten maaşımı çektim. İçinde ayrıca bir miktar para, kredi kartları ve kimlik belgelerimin olduğu cüzdanımı koyduğum kol çantamı, bindiğim ÇOMBÜS’te unutmuşum. Ben indikten sonra yanında oturduğum şahsın hareketlerinden şüphelenen Şoför Zafer Yıldırım, aracı durdurarak olaya müdahil olmuş. Şahsın çelişkili ifadeleri üzerine çantaya el koyarak durumu amirlerine bildirmiş. İçindeki kimlik bilgilerinden yola çıkarak bana ulaştılar. Onlar arayıncaya kadar, hiçbir şeyden haberim yoktu. Çok sevindim. Çaycuma Belediyesine bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Bir paket sigara teklifimi dahi kabul etmeyen Zafer Yıldırım’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ÇAYCUMA İNSANİ HASLETLERİYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Personellerinin davranışının kendisini çok duygulandırdığını söyleyen Çaycuma Belediyesi Başkan Vekili Cengiz Gökçe “Zafer Yıldırım’ın bu davranışıyla çok gurur duydum. Çaycuma insani hasletlerin hâlâ ayakta olduğu bir yer olarak göz kamaştırıyor. Belediye hoparlöründen ‘Bir miktar para bulunmuştur’ anonsu yapılan kaç yer kalmıştır bilmiyorum ama bizim burada, haftada birkaç kez duymanız mümkün. Şoför arkadaşım hem dikkati, hem hakkaniyetli, hem de alçakgönüllü kişiliğiyle, oluşturmaya çalıştığımız kültürü temsil eden örnek bir kişilik olarak öne çıkıyor. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Recep kardeşime de geçmiş olsun diyorum” dedi. 


 

PAYLAŞ


 


 

 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...