Belediye Bütçesinin %50 Artışı Kutlandı

Çaycuma Belediyesi’nin 2015 yılı bütçesinin %50 artması ve bütçenin Belediye tarihinde ilk kez mecliste oy birliğiyle kabul edilmesi düzenlenen yemekle kutlandı.

Çaycuma Belediyesi tarafından geçtiğimiz gün yapılan meclis toplantısında kabul edilen 2015 yılı bütçesinin kabul olması nedeniyle yemek düzenlendi.

Yemeğe; Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu, CHP ve AK Partili Belediye Meclis üyeleri, Belediye personeli, merkez mahalle muhtarları ve basın mensupları katıldı.

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yemek öncesi yaptığı konuşmada, 2015 yılı için %50 artışla belediye tarihinde görülmeyecek bir bütçeyi kamuoyuna sunmanın oldukça gurur verdiğini ifade ederek, 2015 yılında yeni belediye binasının da ihale edileceğini kaydetti. Kantarcı, “Her sene bütçeyle beraber böyle bir yemek geleneği olduğunu öğrendik. Bütçenin kabulü günü akşam yapmak istedik ama uygun olmadı ve bugüne kaldı. Çaycuma Belediyesi Nisan ayından bu tarafa geçen dönem zarfında oldukça önemli işlere imza attı ve 2015 yılına da hazırlandık. 2015 yılı için belki de geçmişte belediye tarihinde görülmeyecek kadar büyük ve güzel bütçeyi kamuoyunun huzuruna sunduk. Özellikle belediye binamızın da gelecek yıla ihale edileceğini düşünerek bütçemizi geçmiş yıla yani 2014 yıla geçmesi oranla yüzde 50 gibi bir artışla bağladık. Bu çok ciddi bir rakamdır. İnşallah hep beraber bütçenin gerçekleştiğini görürüz. Bu çalışmaları aylardan bu yana titizlikle yürüten belediyemizin başta mali işler personeli Körpüş hanıma ve belediyemizin bütün çalışanlarına ben teşekkürü bir borç biliyorum. Aynı zamanda yine arkadaşlarımızın ifadesine göre ilk defa olduğu söylenen ittifakla kabul edilen bütçe olması dolayısıyla da bütün belediye meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bunun böyle olması hem arzu edilen bir şeydir hem de hak ettiğimizi düşünüyorum. Hepimizin amacı bellidir. Çaycuma Belediyesi’ni daha iyi bir kurumsal hale getirmektir. Çaycuma Belediyesi’nin daha çok Çaycumalının hizmetine sunmak, belediye hizmetlerini daha da artırmak ve de kişi, kurum ayrımı yapmadan herkese hizmet yapmaktır. Bu güvenin artarak sürmesi için elimizden geleceğimizi arkadaşlarımızla yapacağımızı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Yemek sonunda Belediye Başkanı Bülent Kantarcı katılanlara teşekkür ederek yemeği organize eden Alpaylar firması ortağı Turgay Alpay’a da teşekkür etti.


 

PAYLAŞ


 


 

 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...