Çaycuma’da ÇÖPMATİK’ler Kuruluyor!

Çaycuma Belediyesi bölgede bir ilke daha imza atıyor;
Belediye kendi ürettiği Yeraltı Çöp Toplama Sistemini (ÇÖPMATİK) kuruyor.

İkili, bir metreküp kapasiteli yer altı çöp konteynerleri, Çaycuma’da hizmete giriyor.

Sistem sayesinde vatandaşlar, üstte bulunan bacadan çöpleri atacak, yer altındaki konteynerin kullanımıyla görüntü kirliliğinin ortadan kalkmasının yanı sıra dolma ve boşaltma süreleri uzayacak. İlk etapta yenilenen Nihat Kantarcı ve Atatürk bulvarlarında 14 adet yeni çöp toplama sistemi kurulumu başladı.

İMALATINI BELEDİYE YAPIYOR!

Çaycuma Belediyesi Demir Atelyesinde sanayi esnafının işbirliğiyle üretilen ÇÖPMATİK’ler kötü çöp görüntüsünün ortadan kalkmasına ve yeraltında bir metreküp haçminde çöpün depolanmasına olanak sağlayacak. Toplama ise yeraltına kurulan kompresör sistemiyle gerçekleşecek.

BAŞKAN KANTARCI'NIN VAADİYDİ

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 2014 yerel seçimlerinde vadettiği bir projeyi daha hayata geçiriyor.Başkan Kantarcı, kendi atölyelerinde ürettikleri yer altı çöp konteyner sistemiyle hem tasarruf edeceklerini hem görüntü ve kötü koku kirliliğini ortadan kaldırmış olacaklarını vurgulayarak, “Çaycuma’da yaşam kalitemizi ve standartlarımızı yükseltmek adına çöp ile insan arasında ki steril ortamı oluşturmak ve daha sağlıklı yaşam alanları sağlamak için bu projeyi hayata geçiriyoruz.  Bir metreküp hacimli sistem ile dolma ve boşaltma süreleri uzayacağı için hem tasarruf edeceğiz hem de çöp ve atıkların yeraltında toplanması, etrafa koku, pislik, sıvı yayılmasını önleyecek, haşere üremesini engelleyecektir. Konulan alanda ise çok az yer işgal ediyor, yayalara rahat yürüme alanı bırakıyor. Yaşam alanlarımızın daha güzel ve yaşanılır olması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çaycuma her yönüyle örnek bir ilçe olma yolundadır.” dedi.


 

PAYLAŞ


 


 

 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...