Çaycuma Belediyesi SEKA KONUKEVİ

İLETİŞİM:

ADRES: Yeni Mahalle Çaycuma Belediyesi Sosyal Tesisleri Küme Evler No:1 Çaycuma/ZONGULDAK
E-Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
TEL: +90 372 615 25 12
 
 
 
GENEL GÖRÜNÜM:

 
 
 
 
 
 
ODALARDAN GÖRÜNTÜ:

 

 

LOKAL: 

Belediye Sosyal Tesisleri bünyesinde yer alan SEKA Lokali'nde tavla, satranç, okey gibi oyunlar oynamak mümkün olurken her türlü sıcak, soğuk içecek de bulunuyor.
HD kalitesinde dev ekranda maç izlemenin de mümkün olduğu lokal tüm halka hizmet veriyor.

 
 
 
 
 
 
RESTAURANT:

Belediye Sosyal Tesisleri bünyesinde yer alan restaurant, SEKA Konukevi'ne ve halka hizmet veriyor.

 
 
 
TARİHÇE:

SEKA kâğıt fabrikasının ilçemizin gelişimindeki rolü çok büyüktür. 1970 yılında hizmete alınan fabrika, bugünkü modern Çaycuma’nın temellerini de atmıştır. 
 
SEKA, fabrikasıyla yarattığı istihdamla sunduğu ekonomik katkının yanı sıra, sosyal tesisleri ile de ilçemizin sosyal-kültürel gelişiminde büyük rol oynamış, tümüyle bir kır toplumundan oluşan olan Çaycuma’mızın, bir sanayi toplumu haline gelmesini sağlamıştır.
 
SEKA Çaycuma Fabrikası, Özelleştirme İdaresi Başkanlığının19.06.2003 tarihli kararıyla bir şirkete satılmış, uhdesinde bulunan sosyal tesislerse Belediyemize devredilmiştir.  
 
O tarihteki Belediye Meclis kararlarıyla tesislerin içinde önceden lojman olarak kullanılan yapılar; öğrenci yurdu, okul, huzurevi gibi amaçlar için kullanılmak üzere kimi kamu kurumlarına devredilmiş,  sadece sosyal bina Belediyemizin kullanımında kalmıştır. 
 
Kentin sosyal hayatında son derece önemli yeri bulunan ve bir sosyal merkez olma özelliği taşıyan sosyal bina, metruk haldeyken, 2014 yılı sonrasında Çaycuma Belediyesi'nin yaptığı çalışmalarla, aslına uygun olarak restore edilerek Çaycumalıların hizmetine sunulmuştur. 
 
Sosyal binamız, lokali, restoranı, 24 odalı misafirhanesi, açık çay ve düğün bahçeleriyle bir kompleks oluşturmaktadır. 
 
Herkesin hatırasında yer tutmuş kentsel miras, tıpkı geçmişte olduğu gibi, bugün de, bir sosyal merkez olarak halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir.
 
 

ULAŞIM: 

 

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...