ANONSLAR

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDEN

BAHAR AYLARININ GELMESİ VE HAVALARIN ISINMASI NEDENİ İLE, VATANDAŞLARIMIZIN BAHÇE TEMİZLİĞİ ESNASINDA ÇIKAN OT, DAL,VE BENZERİ ATIKLARI, ÇÖP KONTEYNIRI İÇERİSİNE VE YANINA GELİŞİ GÜZEL ATTIKLARI GÖRÜLMÜŞ OLUP, 5326 SAYILI KANUN GEREĞİNCE VATANDAŞLARIMIZIN CEZALI DURUMA DÜŞMEMLERİ VE OT, DAL VE BENZERİ ATIKLARI KONTEYNIR İÇERİSİNE VE YANINA ATMAMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

LÜTFEN DİKKAT!

KIYMETLİ VATANDAŞLARIMIZ, KORANAVİRÜSLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR.BAHARIN GELMESİ, HAVALARIN ISINMASI BİZLERİ YANILTMASIN!SALGIN TEHLİKESİ GEÇMİŞ DEĞİL.EVLERDE KALMAYA VE TEDBİRLERE UYMAYA HEP BİRLİKTE DEVAM EDELİM.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

KORONAVİRÜS SALGINI TEDBİRLERİ KAPSAMINDA 23,24,25,26 NİSAN TARİHLERİNDE DÖRT GÜN SÜRE İLE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMİŞTİR. 20-65 YAŞ ARASI VATANDAŞLARIMIZ ZORUNLU İHTİYAÇLARIN KARŞILANABİLMESİ İÇİN 23-24 NİSAN TARİHLERİNDE, 09.00 – 14.00 SAATLERİ ARASINDA, EVLERİNE EN YAKIN MARKETLERDEN ALIVERİŞ YAPABİLECEKLERDİR. SALGINLA MÜCADELENİN HIZLI BİR ŞEKİLDE SONUÇLANDIRILABİLMESİ İÇİN VATANDAŞLARIMIZIN YETKİLİLERCE İLAN EDİLEN KURALLARA TİTİZLİKLE RİAYET ETMESİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

SAYGIYLA DUYURULUR.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

BİLİNDİĞİ KORONAVİRÜS SALGINIYLA MÜCADELE KAPSAMINDA 20 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN SOKAĞA ÇIKMASI KESİNLİKLE YASAKLANMIŞTIR. DİĞER VATANDAŞLARIMIZINSA, SALGIN SÜRESİNCE, KENDİ VE SEVDİKLERİNİN SAĞLIĞINI KORUYABİLMESİ İÇİN ÇOK ZORUNLU HALLER DIŞINDA SOKAĞA ÇIKMAMASI BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR. BU İKAZLARA UYMAYAN VATANDAŞLARIMIZ HAKKINDA KABAHATLER KANUNU’NA GÖRE CEZAİ İŞLEM YAPILACAKTIR.

VATANDAŞLARIMIZIN CEZALI DURUMU DÜŞMEMELERİ İÇİN YASAK KAPSAMINDA OLANLARIN KESİNLİKLE SOKAĞA ÇIKMAMALARI, ZORUNLU OLARAK ÇIKAN 20-65 YAŞ ARASI VATANDAŞLARIMIZIN ARALARINDAKİ SOSYAL MESAFEYİ KORUMALARI, MARKET VE BENZERİ YERLERDE ALIŞVERİŞ YAPARKEN MASKE TAKMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

ZONGULDAK İL PANDEMİ KOORDİNASYON KURULU’NUN ALDIĞI KARAR UYARINCA, TÜM PAZARYERLERİ ,14 GÜN SÜRE İLE KAPATILMIŞTIR.

VATANDAŞLARIMIZIN SEBZE VE MEYVE İHTİYACINI KARŞILANABİLMELERİ İÇİN KÖRÜBAŞI MEVKİİ, KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ YANI, VERGİ DAİRESİ YANI, ARASTA ÇARŞISI KARŞISI VE EGİNA OCAKBAŞI PİDE SALONU YANINDA GEÇİCİ SÜRE İLE SATIŞ NOKTALARI OLUŞTURULMUŞTUR.

BU NOKTALARDAN İSTİFADE ETMEK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZLA SATIŞ YAPAN ESNAFIMIZIN SOSYAL MESAFE KURALINA MUTLAK UYMALARI VE ALIŞVERİŞ SIRASINDA MASKE İLE ELDİVEN TAKMALARI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE KABAHATLER KANUNUNA GÖRE CEZAİ İŞLEM YAPILACAKTIR.

TÜM HALKIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NDAN

Ülkemizde yaygınlaşan Koronavirüs salgını nedeniyle değerli vatandaşlarımızın kendi ve sevdiklerinin sağlığı için çok zorunlu olmadığı sürece sokağa çıkmamaları büyük önem taşımaktadır. Salgının yayılmaması için ilgili makamların uyarılarına titizlikle riayet edilmesini rica ediyor, Evinde Kal Çaycuma çağrısını yineliyoruz.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

BELEDİYE MECLİSİNİZ, YENİ BELEDİYE BİNAMIZDA, BUGÜN, İLK TOPLANTISINI YAPACAK, TARİHİ ÖNEM TAŞIYAN TOPLANTI, 17.30’DAN İTİBAREN, BELEDİYEMİZİN FACEBOOK ADRESİNDEN CANLI OLARAK YAYIMLANACAKTIR.
DİLEYEN VATANDAŞLARIMIZ, TOPLANTIYI, EVİNDE KALARAK, FACEBOOK ÜZERİNDEN SEYREDEBİLECEKTİR.
SAYGIYLA DUYURULUR.

KAYMAKAMLIK MAKAMINDAN

ÜLKEMİZİNDE İÇİNDE BULUNDUĞU KORONAVİS(COBİT19) VİRÜSÜNÜN YAYILMASININ ÖNLENMESİ İÇİN ŞEHİR DIŞINDAN ÖZELLİKLE İSTANBULDAN VE BÜYÜK SEHİRLERDEN GELEN VATANDAŞLARIMIZIN 14 GÜNLÜK KARANTİNA DÖNEMİ İÇİNDE EVLERİNDEN ÇIKMAMLARI BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

       BU KURALA UYMAYANLARIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE YADA JANDARMA KOMUTANLIĞINA BİLDİRİLMESİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NDAN

        Koronovirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, İstasyon semtinde Salı günleri açılan pazar ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir.

        Pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımıza önemle duyurulur

LÜTFEN DİKKAT! İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN BİLDİRİLMİŞTİR.

            İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA, BUGÜNDEN İTİBAREN HAFTA SONLARI VATANDAŞLARIMIZIN, SAHİL BANTLARI, MESİRE VE ÖREN YERLERİNDE, PİKNİK ALANLARINDA PİKNİK YAPMAK, BALIK TUTMAK, SPOR, YÜRÜYÜŞ VE BENZERİ FAALİYETLERİ YAPMAK YASAKLANMIŞTIR.HAFTA İÇİ İSE KALABALIK OLARAK BU FAALİYETLERİ YAPMAK YASAKLANMIŞTIR.

            ALINAN KARARLARA UYMAYAN VATANDAŞLARA UMUMİ HIFZISIHHA KANUNUNUN 282’İNCİ MADDESİ GEREĞİNCE İDARİ PARA CEZASI VERİLMESİ, KONUSU SUÇ TEŞKİL EDEN DAVRANIŞLARA İLİŞKİN TÜRK CEZA KANUNUNUN 195’İNCİ MADDESİ KAPSAMINDA GEREKLİ ADLİ İŞLEMLERİN BAŞLATILACAĞI BİLDİRİLMİŞTİR.

            TÜM HALKIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR.

 

 

   Bülent KANTARCI

    BELEDİYE BAŞKANI
       

      Başkanın Mesajı
      Özgeçmiş
      
      

 
       Kent Rehberi
 
    Nöbetçi Eczaneler
       Kurum ve Kuruluşlar
       Hastaneler
       Gezi Alanları
       ...